homemapkontakt Czcionka: Zmniejsz czcionke Normalny rozmiar Powiększ czcionkę /  Kontrast Wersja kontrastowa Dla niesłyszących  /​  BIP  / fbtw /  jezykjezyk angielski

Puchar Wójta ponownie dla piłkarzy LKS Trzebownisko

2014-08-14
    Już po raz trzeci piłkarze LKS Trzebownisko sięgnęli po Puchar Wójta Gminy. W tradycyjnych rozgrywkach organizowanych w środku lata drużyna z Trzebowniska wynikiem 4:2 pokonała piłkarzy ŁKS Łukawiec. Jak ocenili znawcy tematu, mecz finałowy stał na dobrym wyrównanym poziomie.

Finał rozegrany 3 sierpnia na stadionie w Trzebownisku poprzedziły rozgrywki kwalifikacyjne. Najpierw w Stobiernej spotkały się reprezentacje Stobiernej Krzywe i Łukawca (wynik 0:1) oraz Wólki Podleśnej i Zaczernia (3:2). Kolejnego dnia w Jasionce zmierzyły się drużyny Jasionki i Trzebowniska (wynik 0:2) oraz Stobiernej i Piasta Nowa Wieś (5:0). Półfinały rozegrano 2 sierpnia na stadionie w Łukawcu. Gospodarze tego obiektu pokonali Wólkę 5:1, zaś Trzebownisko wygrało ze Stobierną 2:0. W meczu o 3. miejsce lepsi okazali się zawodnicy Stobiernej wygrywając z Wólką Podleśną 4:0. Fotki z tego spotkania publikujemy w końcowej części tego artykułu.

W finałowym pojedynku łukawczanie (zdjęcie powyżej) wystąpili w składzie: Dawid Wlazło, Sławomir Śliż, D. Bernat,  Rafał Wilk, Maciej Barszczowski, Mateusz Miś, Rafał Wilk, D. Świątek, Paweł Nowak, Marcin Gancarz, Patryk Stasicki, Mariusz Gaweł, Mateusz Grata, Damian Barszczowski, Grzegorz Ziemba. Trenerem zespołu jest Robert Madeja.

Na zdjęciu powyżej drużyna LKS Trzebownisko. W finale Pucharu Wójta barw Trzebowniska bronili: Krzysztof Ładoński, Rafał Chorzępa, Mateusz Szwagiel, Marcin Tomasik, Paweł Kloc, Bartłomiej Tomasik, Damian Stec, Dariusz Worek, Kamil Pukała, Kamil Porada, Tomasz Olechowski, Daniel Miękisz, Karol Rządeczka, Adam Mikłoś, Kamil Płonka oraz rezerwowi Przemysław Tomaka i Marcin Majcher. Obecnie, rolę trenera pełni Adam Mikłoś.

Raz jeszcze warto podkreślić sportową postawę obydwu drużyn, a także poziom przygotowania zawodników. Wynik spotkania był niepewny niemal do końca. Po pierwszej połowie, która zakończyła się rezultatem 2:1 dla Trzebowniska, w 52. minucie łukawczanie wyrównali. Dopiero w 78. minucie Rafał Chorzępa zdobył bramkę z karnego, zaś w 87. minucie wynik na 4:2 przypieczętował celnym strzałem Dariusz Worek.

Puchary oraz cenne upominki (piłki, ubiory sportowe), wręczył zawodnikom zastępca wójta Lesław Kuźniar. Był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz rozmowy o szansach naszych zespołów w rozgrywkach ligowych w sezonie 2014/2015, rozpoczynających  się już w najbliższą sobotę i niedzielę. W V lidze podkarpackiej (okręgowej) wystąpią KS Stobierna oraz LKS Trzebownisko. Pierwszą kolejkę obydwa zespoły rozegrają na własnych boiskach. Do Trzebowniska przyjedzie Orzeł Wólka Niedźwiedzka, zaś do Stobiernej Start Brzóza Stadnicka. 17 sierpnia startuje też A klasa. Grają w niej trzy nasze drużyny: LKS Jasionka, KS Zaczernie oraz Piast Nowa Wieś; nowowsianie spadli bowiem z ligi okręgowej. Natomiast 24 sierpnia rozpocznie się nowy sezon w B klasie. W 4. grupie B klasy wystąpią tym razem LKS Łąka, Stobierna Krzywe oraz zdegradowani z A klasy: Leśna Wólka Podleśna i ŁKS Łukawiec. Wszystkim życzymy szczęścia a nade wszystko wytrwałości na treningach i na boisku. Poniżej anonsowane zdjęcia z meczu o 3. miejsce Pucharu Wójta. Walcządrużyny Wólki Podleśnej i Stobiernej.

Tekst: Ryszard Bereś
                                Zdjęcia: Marek Kozioł

Czytano: 3628 razy