homemapkontakt Czcionka: Zmniejsz czcionke Normalny rozmiar Powiększ czcionkę /  Kontrast Wersja kontrastowa Dla niesłyszących  /​  BIP  / fbtw /  jezykjezyk angielski

Sukcesy młodych zawodników ze Szkółki Pływania „ORKA”

2017-05-22
    W dniu 13 maja 2017 r. grupa 21 zawodników i zawodniczek Szkółki Pływania „ORKA” Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebownisku zs. w Nowej Wsi w składzie: Karabanowska Maja, Janowska Maja, Serwińska Julia, Zielińska Aleksandra, Karasiewicz Patrycja, Adamczuk Aleksandra, Kielar Weronika, Urban Maria, Nycz Michał, Antkiewicz Mateusz, Zieliński Maksymilian, Szajna Miłosz, Jajuga Jakub, Lyp Lopez Brunon, Puszkarewicz Wiktor, Urban Stanisław, Michalik Marcel, Hnatyk Jakub, Sikora Jakub, Sroka Wiktor, Widak Kacper wystartowała w Zawodach Pływackich dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Klubu Pływackiego „Sokół” Rzeszów. Zawody odbyły się na basenie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzeszowie.

Zawodnicy i zawodniczki Szkółki Pływania „ORKA” na co dzień trenujący pod okiem Pana Artura Katarzyńskiego i Pani Agnieszki Sokół-Siwa na basenie „Fala OSiR Nowa Wieś mogą uznać start w zawodach za bardzo udany.

Zawodnicy biorący udział w zawodach za miejsca od I do VI otrzymywali dyplomy, za pierwsze 3 miejsca medale, w konkurencji 100 m stylem zmiennym dodatkowo za trzy pierwsze miejsca były do zdobycia puchary. Na koniec zawodów rozlosowane zostały nagrody.

W kategorii najmłodszej rocznik 2009-2010 na dystansie 25 stylem dowolnym startowali razem dziewczęta i chłopcy, zawodniczka ORKI Karabanowska Maja zajęła 5 miejsce.

W kategorii wiekowej 2007-2008 wśród dziewcząt na dystansie 25 m stylem dowolnym I miejsce zajęła z rewelacyjnym czasem Serwińska Julia. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej IV miejsce zajął Nycz Michał a VI miejsce Antkiewicz Mateusz.

W tej samej kategorii wiekowej ale w stylu klasycznym na dystansie 25 m znowu nie miała sobie równych Serwińska Julia I miejsce, wyprzedzając swoją koleżankę Zielińską Aleksandrę II miejsce. Wśród chłopców IV miejsce zajął Zieliński Maksymilian a VI miejsce Szajna Miłosz.

W stylu grzbietowym na dystansie 25 m w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców II miejsce zajął Nycz Michał, III miejsce Szajna Miłosz i  V miejsce Michalik Marcel.

W kategorii wiekowej 2006 w stylu grzbietowym na dystansie 25 m miejsce IV zajął Puszkarewicz Wiktor, miejsce V Urban Stanisław.

III miejsce na dystansie 25 m stylem motylkowym w kategorii wiekowej 2006 zajął Hnatyk Jakub.

Zawodnicy startowali jeszcze w bardzo trudnej technicznie i siłowo konkurencji na dystansie 100 m stylem zmiennym w kategorii OPEN (rocznik 2004 i młodsi) i wszyscy zawodnicy i zawodniczki Szkółki Pływania „ORKA” (dziewczęta: Serwińska Julia, Urban Maria, Zielińska Aleksandra; chłopcy: Widak Kacper, Zieliński Maksymilian, Szajna Miłosz Antkiewicz Mateusz, Michalik Marcel) chociaż po raz pierwszy startowali na takim dystansie ukończyli swój wyścig.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki Szkółki pływania „ORKA” pokazali ogromną chęć walki  oraz bardzo dobre umiejętności pływackie. Wszyscy startujący ukończyli swoje konkurencje.

Dzięki poświęconemu czasu i  zaangażowaniu rodziców oraz ogromnej pracy włożonej przez zawodników i prowadzących zajęcia widać efekty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W zajęciach Szkółki Pływania „ORKA” obecnie uczestniczy 37 zawodników w wieku szkoły podstawowej oraz 6 gimnazjalistów. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz.17 i 18 oraz w środy i piątki o godzinie 17, 18, 19.

Czytano: 3848 razy