AKTUALNOŚCI
Raduje widok udekorowanych flagami domów i wsi. Zwyczaj wywieszania flag z okazji oficjalnych świąt państwowych powoli znajduje miejsce również w naszej gminie. Święta 3 Maja czy 11 Listopada witamy z flagami łopoczącymi na budynku Urzędu Gminy, Domów Ludowych, ale też – coraz częściej – na budynkach prywatnych.
więcej
Pół żartem, pół serio, można by rzec, że Wiesław Sierżęga, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury ma władzę niemal nadboską. To za jego sprawą, Wielki Post w gminie Trzebownisko kończy się … na tydzień przed świętami Wielkanocnymi.
więcej
Czytelnia Ludowa była pierwszą placówką kulturalną w Zaczerniu, założoną w 1892 roku z inicjatywy Józefa Cebuli - kierownika szkoły w Zaczerniu. Wypożyczanie książek odbywało się dwa razy w tygodniu - w sobotę dla młodzieży szkolnej i w niedziele dla starszych.
Zapewne niewiele osób wie, że Jerzy Janicki (1928-2007), pisarz, reportażysta, znakomity scenarzysta radiowy i filmowy, pierwsze kroki swej kariery twórczej stawiał w Trzebownisku. Zanim zabrał się za pisanie dialogów do powieści radiowych „Matysiaków” i „W Jezioranach”, zanim zajął się tworzeniem scenariuszy seriali telewizyjnych jak „Dom”, czy „Polskie drogi”, dziś uważanych za kultowe dzieła TVP
więcej
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzebownisku z/s w Stobiernej w wiosenne przedpołudnie 29 marca odbyło się spotkanie autorskie z panią Niną Opic, znaną rzeszowską pisarką i poetką.
więcej